Stolní počítač s obrovským výkonem? To je workstation

Workstations jsou stále českým uživatelům poměrně neznámé, přestože je to přesně to, co může uspokojit potřeby i toho nejnáročnějšího uživatele. Pojďme si je společně představit a ukázat si, jak je výhodně pořídit.

Co je to workstation?

Český překlad tohoto slova je pracovní stanice, který je dle mého názoru poměrně vysvětlující. Jedná se o supervýkonné počítače, které jsou určené především k práci a technickému využití. Mají extrémně výkonný procesor, velkou paměť (v současné době například 96 GB RAM), obrovské diskové uložiště (v současné době se obvykle pohybuje mezi 8-12 TB) a výkonnou grafickou kartu s možností pokročilé 3D akcelerace. Poměrně detailně o nich referuje například Wikipedia.

To znamená, že je to skvělý stroj pro všechny, kteří chtějí od svého počítače maximum. Chcete-li třeba dělat pokročilé 3D animace, nenajdete vhodnější zařízení než workstation. To platí o všech projektantech, architektech, matematicích, vývojářích, testerech apod.

Workstation je skvělá volba pro uživatele, kteří při práci nestrpí kompromisy.

Kde koupit?

Zaujalo vás to a chcete mít také doma svou workstation? Není nic snadnějšího, než si ji koupit. Má ji v nabídce hned několik českých e-shopů. Vyberete si tu svou a za pár dní ji máte doma.

Pro někoho ale může být problémem cena. U nové workstation se pohybuje v průměru kolem 60 tisíc korun. To je už pro takového podnikatele na volné noze celkem investice. Není ale třeba plakat a rozbíjet prasátko, workstation lze pořídit i levněji. Dobrou volbou bývají například repasové workstations. Ty nabízí například česká jednička v prodeji serverů Czech Server. Workstations si repasuje sama, takže se ani není třeba bát o výsledek. A ceny jsou více než příznivé.

Výkon dle vlastního přání

Co je na repasovaných workstations od Czech Serveru dobré, je možnost nakonfigurovat si u některých modelů jejich výkon. Samy si určíte komponenty, které má vaše workstation obsahovat. Budete mít tedy stroj přesně dle vašich představ, který toho nebude umět málo, ani zbytečně moc.

You may also like...