Je pronájem e-shopu vhodné řešení?

Rozhodli jste se, že začnete provozovat internetový obchod a přemýšlíte nad tím, zda zvolíte open source řešení, e-shop na míru či pronájem? Každá z uvedených možností má své klady a zápory. Pokud s prodejem přes internet začínáte a nejste si jistá, nakolik bude vaše obchodní strategie úspěšná, zřejmě pro vás bude nejlepším řešením pronajatý e-shop.

Pronájem e-shopu už nějakou dobu standardem a jeho nabídka je stále širší. Oproti vlastnímu e-shopovému řešení představuje pronajatý e-shop mnohem levnější alternativu a navíc zaručuje stoprocentní funkčnost. Nejednomu z vás se možná stalo, že jste zaplatili desítky tisíc za internetový obchod na míru a poté jste zjistili, že nefunguje tak, jak má. Pronajatý e-shop je prověřený systém, který využívá mnoho uživatelů a nabízí všechny důležité funkce, které u moderního e-shopu nesmí chybět.

Potřebujete e-shop rychle? Další důvod, proč vsadit na pronájem. Vlastní e-shop můžete mít již do několika hodin, založení e-shopu není vůbec složité. Samozřejmostí je vlastní grafický design, který vám pomůže odlišit obchod od konkurence.

Co se týče ceny, pronájem u pronajem-eshop.cz začíná na 149,- za měsíc. Ročně to znamená necelých 1800 korun, za které dostanete prověřený a stoprocentně fungující systém. Museli byste provozovat internetový obchod provozovat celé roky, aby byla celková cena za pronájem vyšší, než u vlastního e-shopového řešení. Pokud pronajatému obchůdku nedůvěřujete, můžete si na 15 dní vyzkoušet eshop zdarma a to včetně všech funkcí. 15 dní je dost času nato, abyste zjistili, zda e-shop vyhovuje (a pravděpodobně to tak bude) vašim představám.

Pokud namítnete, že si přece můžete nainstalovat open source řešení v podobě PrestaShopu, OpenCartu či Magenta, kontrujeme tím, že základní verze takzvaných free eshopů, vám zcela jistě stačit nebudou. Úpravy open source jsou značně nákladné a spolknou spoustu času. Resumé? Pronajatý obchod je nejlepším řešením, tedy alespoň pro průměrného prodejce.

You may also like...

1 Response

  1. Open Mage napsal:

    Dovoluji si nesouhlasit. Vidíte to samozřejmě ze svého pohledu a protěžujete své pozitivní argumenty, čímž se snažíte dostat do ústranní výhody open source eshopů.

    Rozhodně není pravda, že mají open source eshopy jako je třeba Magento v základu málo funkcí. Pronajímané platformy nemívají ani dvě třetiny funkčností Magenta – ať už jde o ESHOP RYCHLE, na kterém se Vaše řešení přiživuje, jelikož jej lidé ve vyhledávačích skutečně hledají – nebo jde o Váš pronajímaný internetový obchod.

    V principu je hlavním problém pronajímaného řešení nechuť vývoje drobných úprav a změn fungování eshopu na míru a přání zákazníka. Vývoj je řízen požadavky majoritní většiny provozovatelů eshopu na Vašem řešení. Tj. nikdy nebude mít provozovatel eshop přesně takový jaký by chtěl. Proto jsou pronajímané eshopy vhodné do začátku nebo pro nenáročné prodejce, kteří si chtějí prodej na internetu třeba jen vyzkoušet nebo si něco málo přivydělat. Rozhodně však nelze takovou platformu doporučit pro kohokoliv, kdo to myslí s online prodejem vážně a má nějaké větší ambice.

    Mnoho zákazníků třeba eshop-rychle.cz ke mě přišlo s tím, že jim provozovatel technického řešení nebyl po letech stále schopen něco upravit, změnit. Třeba mají potíže s XML feedy pro srovnávače zboží a jejich optimalizací – chtějí tam atributy navíc, vlastnosti podle kterých se třeba na Heuréce filtruje a provozovatel to prostě nemá a kvůli pár otravům to prostě ani neudělá (aby jo, když to chce taky každý trochu jinak a pro trochu jiný sortiment s jinou specifikací dat na Heuréce). Prostě výhodou pronajímaných řešení je sice cena, ale pokud to někdo myslí skutečně vážně, tak sám brzy zjistí, že co ušetřil na eshopu, to ztrácí na zakázkách a nemožnosti dělat profesionálně internetový marketing pro podporu online prodeje. A to je pro eshop zcela zásadní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *