Jak ze sebe při práci dostat maximum? Dodržte těchto 5 pravidel a podáte mnohem lepší výkon!

Máte pocit, že většinu času stráveného před monitorem proflákáte a nezvládáte ani zlomek úkolů? Nejste v tom sami, prokrastinace trápí stále více lidí a mnohdy se rozvine do vyhoření. Nedopusťte, aby to byl i váš případ a udělejte několik zásadních změn!

Stanovte si pevný režim

Pracovat doma je skvělé, ale jen do doby, než zjistíte, že nic moc nezvládáte. Nenechávejte proto práci až na večer, kdy nemáte energii. Začněte brzy ráno, jako kdybyste byli v kanceláři. A klidně se oblečte do běžného outfitu – rozhodně nezůstávejte v pyžamu.

Pijte méně kávy

Káva vás může příjemně „nakopnout“, ale jakmile kofein vyprchá, naopak pocítíte únavu. A dyž si tělo vytvoří toleranci, stanete se jeho otrokem. Raději si dejte čaj, který povzbuzující látky vylučuje pozvolna – efekt má mnohem delší trvání.

Zajistěte si tepelnou pohodu

Když udeří zima, „klepete kosu“, protože radiátor nezvládá vytopit místnost? Jednoduchá rada zní – pořiďte si mobilní topidlo. Do interiéru jsou ideální volbou elektrické přímotopy. S výběrem vám poradí odborníci z e-shopu profesionalni-topidla.cz. (provozuje https://www.eprofi.cz/) Zároveň se zamyslete nad tím, zda v prostředí vaší pracovny není nadměrně vlhký vzduch. Naštěstí nejde o nic, co by nevyřešil vysoušeč vzduchu. Domácí odvlhčovače seženete za skvělé ceny na odvlhcovace.info.

Zútulněte si pracovnu

Nová výmalba, pár stylových dekorací, komfortní židle a dostatečně prostorný pracovní stůl – to jsou věci, které mohou zásadně ovlivnit vaší pracovní produktivitu a je jen na vás, jestli tento důležitý aspekt podceníte, nebo si naopak pracovnu zařídíte takovým způsobem, abyste se v ní cítili dobře.

Dostatek přirozeného světla

Pracovat někde v pološeru není z hlediska produktivity práce ideální stav. Denní světlo významně ovlivňuje psychiku a řídí naše biologické hodiny. Umístěte si proto pracovní stůl v blízkosti okna – a pokud přeci jen musíte pracovat v místnosti bez oken, zajistěte si alespoň dostatek světla formou vhodně zvolených světelných zdrojů.

Publikováno: 04. 03. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek