Jak tisknout mnohem šetrněji?

Chystáte se na nákup nové tiskárny a zároveň si kladete otázku, jak tisknout šetrněji než doposud? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které byste si měli vzít k srdci. Prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru tiskárny, ale také samotném tisku.

Chcete-li tisknout šetrněji, měli byste být ostražití již při výběru tiskárny. Mohli bychom je srovnat s automobily – ty se liší spotřebou paliva, tiskárny zase spotřebou barvy. Některé modely jsou vskutku velkými žrouty a pokud pravidelně tisknete větší počet fotografií, prodraží se vám to. Raději si vyberte úspornější model a fotografie tiskněte ve specializovaných fotolabech. V případě většího množství dostanete zajímavé slevy a ušetříte.

Zároveň doporučujeme tiskárnu, která pracuje s oddělenými zásobníky. V případě kombinovaného zásobníku budete muset vyměnit celé balení kvůli tomu, že dojde jediná základní barva. A to i přesto, že jsou ostatní zásobníky plné.

Nebudete-li tisknout fotografie nebo barevnou grafiku, neutrácejte za originální náplně. Stejnou službu vám udělají alternativní značkové náplně, které jsou k mání za polovinu cenu oproti originálům. A nenechte se oklamat upozorněním na docházející náplň. Tato varování se často objevují už ve chvíli, kdy je v náplní ještě pětina barvy. Tiskněte tak dlouho, dokud bude kvalita uspokojivá.

Tip: Špičkové alternativní náplně nabízí TonerPartner.cz. V nabídce najdete tonery HP, Canon, OKI, EPSON, DELL, LEXMARK, Samsung, brother a další.

Tisk dokumentů, jejichž součástí není žádná grafika, může probíhat v režimu nižší kvality. Spotřebujete až o polovinu méně barvy, a přesto bude text dostatečně čitelný.

Pokud jste si nevybrali tiskárnu, která umí tisknout oboustranně, nastavte si „manuální“ oboustranný tisk (vytisknou se liché stránky a poté na druhou stranu sudé stránky). Oboustranným tiskem ušetříte spoustu papíru. Můžete také tisknout více stran na jeden list. Dvě stránky na jednom listu by měly být dobře čitelné.

You may also like...