3 nejčastější závady iPhone 7 a způsoby, jak je řešit

Je to už nějaký ten pátek, kdy Apple s velkou pompou představila iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Psal se rok 2016 (pamatujete?) a zařízení byl v prodeji do roku 2017. A byť nedával příliš mnoho důvodů, proč na něj přesedlat z předchozího modelu, prodejní čísla nebyla špatná. V současnosti si stále udržuje jistou popularitu, protože po něm sahají zájemci o levná repasovaná zařízení. Patříte mezi ně i vy a zajímá vás, s jakými závadami se majitelé potýkají nejčastěji?

Dlouhý start a nefunkční mikrofon

Pomyslnou Achillovou patou iPhonu 7 je nešťastně umístěný Audio IC čip. Nachází se v místě na konci výztuhy – a když se telefon ohne nebo určitým způsobem spadne, cesty vedoucí k čipu se zlomí. Závada se projevuje dlouhým spouštěním operačního systému a poruchou mikrofonu i reproduktorů. Jedinou možností, jak závadu opravit, je iPhone servis. V iPhonu 8 byl problém vyřešen přesunutím Audio IC čipu na jiné místo.

Problémy se zapínáním a nabíjením

S hrůzou jste zjistili, že se vám iPhone nenabíjí? Buďte v klidu, nejste první ani poslední. Potíže s nabíjením jsou pro sedmou generaci poměrně typické. A docela dobře je znali i majitelé starších modelů. Důvodem je porucha čipu U4001, ke které může dojít kvůli neoriginálním nabíjecím kabelům a autonabíječkám. Naštěstí nejde o neopravitelnou závadu, v servisu mohou vyměnit ovladač USB a iPhone bude fungovat správně jako dřív.

Voda v iPhone 7

Oproti šesté generaci se sedmička (jako vůbec první z iPhonů) pochlubila certifikací IP67, což neznamená nic jiného než odolnost proti prachu a vodě. Zní to dobře, ale raději se na to nespoléhejte. Například u telefonů po výměně displeje či baterie bývají kamenem úrazu netěsnosti, přes které si voda nakonec najde cestu dovnitř. Anebo neúplně uzavřený SIM slot, i přes něj se může do útrob iPhonu dostat voda. Úspěšnost opravy pak závisí na rozsahu poškození.

Publikováno: 12. 09. 2021

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek