Jak tisknout nejlevněji? Prozradíme vám, co a kde nakupovat!

Kdo z nás se dnes obejde bez tiskárny? Ať už jde o dokumenty nebo fotografie, téměř všichni máme potřebu tisknout a přestože jsou ceny moderních multifunkcí velmi nízké, to samé bohužel neplatí o náplních. Jakmile začne zařízení signalizovat nedostatek barvy, znamená to, že budeme muset provětrat peněženku… Anebo ne? Kromě originálních náplní se nabízí alternativy v podobě renovovaných a kompatibilních tonerů a cartridgí. Jaké jsou jejich (ne)výhody a pro kterou variantu byste se měli rozhodnout vy?

Originální náplně do tiskáren pochází od samotného výrobce nebo oficiálního distributora a jejich výhoda spočívá v prvotřídní kvalitě. Originální tonery a cartridge jsou pečlivě kontrolovány a můžete se na ně vždy spolehnout. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Ostatně jsou to právě náplně, které často tvoří většinu příjmů výrobců tiskáren.

Originální náplně lze renovovat, tedy opětovně naplnit a poté se prodávají jako renovované neboli repasované tonery a cartridge. Renovované tonery a cartridge jsou levnější než původní originály, ale kvalita tisku je i přesto srovnatelná. Navíc jsou ekologické a pokud smýšlíte „zeleně“, měla by vaše volba padnout právě na ně.

A jak je to s kompatibilními náplněmi? Jsou nejlevnější ze všech tří variant, ale kvalita tisku je mnohdy velmi špatná. I kompatibilní tonery a cartridge vás mohou příjemně překvapit, nicméně pouze v případě ověřeného výrobce.

Ať už si vyberete jakékoliv řešení, doporučujeme nákup u známého prodejce TONERA na www.tonera.cz. Firma na trhu působí již od roku 1993 a kromě náplní do tiskáren prodává také spotřební materiál pro tiskárny, faxy, kopírky a další stroje.

TONERA nabízí inkoustové a tonerové kazety značek Hawlett Packard (zde koupíte cartridge HP), CANON, MINOLTA, BROTHER. LEXMARK, OKI, SAMSUNG a EPSON (zde koupíte cartridge Epson) a momentálně nabízí zajímavé slevy (např. 5% z ceny renovací při nákupu nad 3000 Kč, poštovné a balné zdarma při nákupu nad 2000 Kč apod.). Kromě toho garantuje nejnižší cenu na trhu – najdete-li v jiném e-shopu výhodnější nabídku, TONERA ji dorovná nebo nabídne ještě nižší cenu.

You may also like...